Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
  

Rok 2008 na czechbadmintonu aneb statistika nuda je, má však cenné údaje

S koncem roku přichází čas bilancování, vzpomínání na to, co se povedlo a pokud možno rychlé zapomínání na to, co se povedlo méně. Vybrané osobnosti českého badmintonu hodnotí rok v odpovědích na deset otázek. Odpovídat na své vlastní otázky, to by bylo poněkud samožerské, proto volím raději formu článku.

Nebudu hodnotit výkony jiných, ale pouze ty, na kterých jsem se více či méně podílel, a to pouze výkony pisálkovské; kdo obsah czechbadmintonu nemá rád, tomu toto označení přijde jako oprávněná sebekritika, kdo naopak články čte s radostí, ten „pisálka“ jistě chápe jako úsměvnou nadsázku.  

V roce 2008 jsem vám nabídnul na stránkách czechbadmintonu více než 300 článků, rozhovorů, úvah apod.; nepočítám v to odkazy na jiné články, pouze články „fyzicky umístěné“ na webu ČBaS.

V průběhu roku můžeme vystopovat dva vrcholy návštěvnosti. Tím prvním bylo období po Mistrovství republiky, kdy jsme v pondělí 4. února zaznamenali 1448 vašich návštěv, druhým vrcholem byly olympijské hry, kdy zápasy našich dvou reprezentantů sledovalo rekordních 1531 (sobota 9. srpna) a 1490 (neděle 10. srpna) návštěvníků.

Za rok 2008 můžeme celkově vykázat téměř 300 000 návštěv, což odpovídá téměř 800 návštěvám na každý den; připomeňme, že do doby, kdy na stránky czechbadmintonu nikdo pravidelně nepřispíval (tj. do srpna 2007), se návštěvnost nepřehoupla přes 400 návštěv za den.   

Logicky ještě lépe by dopadlo hodnocení zobrazení jednotlivých stránek; každý návštěvník obvykle neustrne na místě, ale podívá se hned na několik stránek. Celkový počet zobrazených stránek se výrazně blíží číslu 900 000, přičemž absolutní vrchol nastal již zmíněného 9. srpna 2009, kdy jste shlédli přesně 7550 stránek!

Nutno podotknout, že náš soukromý vrchol přišel o čtyři dny později – 13. srpna jsme umístili na stránky 10 článků za jediný den. Podobnou smršť lze očekávat buď v případě vítězství našeho hráče na Mistrovství světa, Evropy či turnaji Super Serie nebo až za necelé čtyři roky při reportážích z olympijských her v Londýně.

Nerad bych ve vás vzbudil dojem o vlastní neomylnosti a dokonalosti stránek. Kromě fráze „stále je co vylepšovat“, se mi totiž povedlo vytvořit několik chybek, které odborníky – ať už na českých jazyk nebo badminton – přinejmenším podráždily.

Ale to ještě nic nebylo proti faux pas roku. Snem každého sportovního novináře je otočení výsledku a mě se tento sen splnil na konci listopadu, kdy jsem v touze podat co nejrychlejší informace otočil výsledek prvoligového zápasu mezi Milanem Ludíkem a Tomaszem Mendrekem; i když byly v článku výsledky tučně označeny za neoficiální, byl jsem po zásluze „odměněn“ několika oficiálními telefonáty, emaily a osobními vzkazy. Udělil jsem si za tento poklesek řád opelichaného míčku a po vzoru MUDr. Chocholouška prohlašuji, že podobné nepravosti se mi stanou maximálně jednou za deset let.

K Vánocům jsme pro vás připravili diskuzní fórum, kde můžete diskutovat nad „čímkoliv o badmintonu“ a vzhledem k tomu, že badmintonisté jsou sportovci inteligentní a všeznalí, tak je zde i diskuzní místnost „badmintonisté o čemkoliv“.

O roku 2008 drtivá většina hráčů, trenérů i funkcionářů mluví jako o roce úspěšném. Je radost psát články o úspěších českého badmintonu – proto všem, pro něž je badminton vším, přeji i do příštího roku úspěch na kurtech i mimo ně.


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník