Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Tři turnaje v jediném článku - španělské semifinále, německá sprcha a bulharský úspěch

 
Zajisté víte, co v křesťanství znamená trojjediný Bůh. Pokud ne, dozvíte se to nejpozději v následující větě. Ani Otec, Syn a Duch svatý by totiž nezvládli sledovat tři turnaje naráz, navíc strategicky rozmístěné po Evropě, aby se sledovat prakticky nedaly. Ve Španělsku se hraje Mistrovství Evropy veteránů, v Německu Bitburger Cup a v Bulharsku Bulharian International Championships. 

Ovšem tam, kde Bůh končí, czechbadminton začíná. Samozřejmě jsme i dnes stihli vše: 

1)  Nejprve jsme drželi palce Filipovi Týcovi, který v semifinále Mistrovství Evropy veteránů čelil Stefanu Edvardssonovi (Švédsko), čtyřnásobnému vítězi dvouhry na švédském veteránském mistrovství.

V České republice mistrovství veteránů zatím nemáme a dnes to bylo znát. Filip se sice snažil – ve statistikách uvízla dokonce i jedna vítězná smeč, což je u Filipa úctyhodný výkon – ale na Stefana to nestačilo.

Stojí za povšimnutí, že čeští badmintonisté jsou konkurence schopní ve třech „vedlejších“ kategoriích – mezi veterány, neslyšícími a juniory, kde se čeští reprezentanti opakovaně probojovali minimálně do semifinále mistrovství světa a Evropy. 

2)  Před pátou hodinou odpoledne zahájily svůj boj Petra Hofmanová a Šárka Křížková proti prvnímu nasazenému páru na Bitburger Cupu Shendy Puspa Irawati – Meilina Jauhari (Indonésie). Už rozehrávka leccos naznačila. Zatímco Indonésankám i přes rychlou hru prakticky nespadl míček na zem, Petra se Šárkou míček spíše jen zvedaly ze země.

Jaká byla rozehrávka taková byla i hra samotná. Indonésanky hrály na půl plynu a přesto za šest (!) minut zvítězily v prvním setu 21:7.

Ve druhém setu se česká děvčata trochu oklepala, začaly se hrát i výměny a výsledkem byl nakonec i přijatelnější stav 12:21. Poslední míček byl pro celý zápas typický – Šárka svůj příjem zahrála do mnohacentimetrového autu.

Dnes to bylo až příliš kruté srovnání s hráčkami širší světové špičky. Ale pro obě české hráčky se jedná – i díky shodě příznivých okolností – o životní výsledek. Postup do čtvrtfinále na tak velkém turnaji už nikdy nemusí zopakovat.  
 

3)  V Bulharsku dnes válčila trojice Jakub Bitman, Pavel Florián a Jan Vondra. Ve dvouhře odpadávali v jednotlivých kolech přesně v tomto pořadí.

Jakub po včerejší úspěšné kvalifikaci, kde dokázal vyhrát ve třech zápasech, prohrál hned v kole prvním, Pavel vypadl v kole druhém a Jan si zahraje minimálně ještě sobotní čtvrtfinále.

Čtvrtfinále si zahraje i Jakub. Spolu se Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko) dnes neměli příliš práce s postupem, domácí pár Tihomir Krov – Konstantin Kostadinov porazili v poklidném tempu 21:16 a 21:12. 
 

Výsledky českých hráčů

Filip Týc vs. Stefan Edvardsson (Švédsko) 11:21 a 10:21 
 

Petra Hofmanová, Šárka Křížková vs. Shendy Puspa Irawati, Meilina Jauhari (Indonésie) 7:21 a 12:21 
 

Jakub Bitman vs. Kristian Karttunen (Švédsko) 14:21, 21:18 a 13:21

Pavel Florián vs. Krasimir Yankov (Bulharsko) 21:14 a 22:20

Jan Vondra vs. Misha Zilberman (Izrael) 18:21, 21:14 a 21:12 
 

Pavel Florián vs. Yuichi Ikeda (Japonsko) 15:21 a 20:22

Jan Vondra vs. Stilyan Makarski (Bulharsko) 16:21 a 18:21 
 

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Tihomir Kirov, Konstantin Kostadinov (Bulharsko) 21:16 a 21:12  
 

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník