Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Vítězové v kategorii nad 100 let Ladislav Vorel – Vít Dostál


Výsledky

Trenčín hostil česko - slovenský turnaj veteránů


V Trenčíne, jen kousek za česko-slovenskými hranicemi, se v sobotu 13. prosince uskutečnil turnaj hráčů, kteří jsou jen kousek za obdobím, kdy podávali nejlepší badmintonové výkony. Padesátileté výročí československého badmintonu oslavili ti, jež si z uplynulých desítek let našeho badmintonu pamatují více než jiní.

22 mužů a 10 žen vážilo cestu do města, ze kterého v první polovině 14. století vládnul celému Slovensku původem uherský šlechtic Matúš Čák, muž zahalený do mnoha pověstí; z této věty se odvine celý článek.

Dnes už nám nevládnou šlechtici – turnaj navštívili nejvyšší muži obou badmintonových svazů, z Čech přijel předseda ČBaS Ing. Zdeněk Musil, slovenskou stranu reprezentoval prezident SZBe Ing. Štefan Vaško.

„Vládu nad turnajem“ převzala především dobrá nálada, atmosféra přátelského setkání. Nicméně hrál se i zápasy ve čtyřech kategoriích, takže je třeba zmínit i dílčí výsledky.

V nejmladší kategorii nad 90 let (určující byl součet věků obou hráčů) se z výhry radoval pár Karel Nesrsta – Pavel Nesrsta, kategorii nad 100 let opanovala dvojice Ladislav Vorel – Vít Dostál a veterány veteránů se stal pár Bohumil Dufek – Pavel Homolka.

Výhru v nejhezčí kategorii, ve čtyřhře žen, čeští hráči galantně přenechali domácím. Zvítězily Evy s německým příjmením – Kuttnerová a Scholtzová.

Po skončení turnaje už se jen povídalo. Na společném večeru byli oslaveni vítězové, čest připadla poraženým; nutno podotknout, že vítězem byl každý, kdo se turnaje zúčastnil.


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník