Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Italian International 2008 - Martina Benešová, Jakub Bitman a Jan Vondra v Římě

 
Už dávno neplatí, že všechny cesty vedou do Říma. Do italské metropole odjeli na poslední turnaj tohoto roku jen tři čeští reprezentanti – Martina Benešová, Jan Vondra a Jakub Bitman. Karel Čapek před více než osmdesáti lety v Italských listech psal, že se mu Řím příliš nelíbí. Myslím, že jeho názory budou po italském mistrovství sdílet i čeští hráči.

Všechny zápasy našich reprezentantů skončili těsně, ale bohužel to byly až na jednu výjimku těsné porážky.

Jediným českým zablýsknutím byla třísetová výhry Jana Vondry nad Svenem Ericem Kastensem (Německo). Síly, které Jan v souboji s vytáhlým Němcem ztratil, mu citelně chyběly v závěru duelu druhého kola s Vladimirem Ivanovem (Rusko). Ve třetím setu Jan vedl ještě 15:9, ale tvrdě vybojovaný náskok pozbyl a jako poslední český mohykán z turnaje vypadl. Není bez zajímavosti, že pro Ivanova to byl už pátý zápas na turnaji, z hlavní soutěže postoupil až do čtvrtfinále; v sevřeném tvaru sem přijel Rus za Rusem, do Říma pravidelně jezdí kompletní ruská reprezentace.

Před Janem už se se soutěží rozloučili Martina Benešová a Jakub Bitman. Martina ve dvouhře svedla napínavý duel s Nehou Pandit (Indie) – ale spíše než něha v mladé Indce převážil bandita, který obral Martinu o cennou výhru.

Jakub Bitman ve čtyřhře mužů litoval těžkého losu, už ve druhém kole měl spolu se svým kumpánem Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko) nastoupit proti prvnímu nasazenému páru Ruud Bosch – Koen Ridder (Nizozemí). Měli, ale nenastoupili. Už v prvním kole Jakuba se Zvonimirem vyřadila německá dvojice Daniel Benz – Patrik Krämer.
 

Zápasy českých hráčů v hlavní soutěži

1. kolo
Martina Benešová vs. Neha Pandit (Indie) 23:21, 16:21 a 17:21
Jan Vondra vs. Sven Eric Kastens (Německo) 14:21, 21:12 a 21:14
Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Daniel Benz, Patrik Krämer (Německo) 17:21 a 21:23

2. kolo
Jan Vondra vs. Vladimir Ivanov (Rusko) 21:16, 14:21 a 18:21


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník