Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 
Jan Vondra
 
Pavel Florián
 
Petr Koukal

Shora - Jan Vondra,
Pavel Florián, Petr Koukal

Průběžný circuitový žebříček

Evropský circuitový žebříček -
1. Jan Vondra, 2. Pavel Florián, 3. Petr Koukal!

 
Pohledu na krásnou dívku nebo na západ slunce se pochopitelně vyrovná jen máloco, ale pohled na aktuální evropský circuitový žebříček také stojí za to. Ve dvouhře mužů jsou na prvních třech místech vyrovnaní tři čeští hráči! 

Na prvním místě Jan Vondra, druhý Pavel Florián, třetí Petr Koukal – napíši to ještě jednou, stojí to za to. Na prvním místě Jan Vondra, druhý Pavel Florián, třetí Petr Koukal. Až za naším triem se potom nachází zbytek Evropy.  

Abychom byli objektivní, uveďme, že Jan i Pavel mají odehraných všech sedm do žebříčku započítávaných turnajů, zatímco ostatní hráč první desítky jen tři nebo čtyři. Nicméně nikdo nikomu nebrání jezdit na turnaje a podmínky jsou stejné pro všechny.  

Ani v dalších disciplínách si nestojí čeští hráči špatně. Kristína Ludíková je na osmém místě ve dvouhře žen, stále ještě juniorský pár Petra Hofmanová – Šárka Křížková se ve čtyřhře žen vyhřívá na místě čtvrtém. Ve čtyřhře mužů potom máme v první desítce hned jeden a půl páru – na osmé pozici se nachází Jakub Bitman spolu se svým chorvatských parťákem Zvonimirem Durkinjakem, elitní desítku uzavírají bratři Kopřivové
 

Prvních deset míst ve dvouhře mužů

1. Jan Vondra 14260 bodů

2. Pavel Florián 10050 bodů

3. Petr Koukal 8040 bodů

4. Vladislav Druzchenko (Ukrajina) 7800 bodů

5. Raul Must (Estonsko) 6520 bodů

6. Ivan Sozonov (Rusko) 6520 bodů

7. Henri Hurskainen (Švédsko) 6440 bodů

8. Christian Lind Thomsen (Dánsko) 6160 bodů

9. Rajiv Ouseph (Anglie) 5920 bodů

10. Carl Baxter (Anglie) 5840 bodů

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník