Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Lucie Havlová 

Yonex Belgian Junior 2009 - výborné výsledky českých juniorů


Početná výprava českých juniorů se vydalo do Belgie, kde se konal první circuitový turnaj tohoto roku. Turnaj byl uspořádán v městě Herstal, čtyřicetitisícovým městem protéká jeden z evropských veletoků, řeka Mása. Protože byl tento turnaj zařazen do výkonnostní úrovně „B“, dala se čekat početná účast kvalitních evropských hráčů – za takovéto konstelace juniorských hvězdiček by jakékoliv semifinálové umístění českých badmintonistů bylo velkým úspěchem.

Velký úspěch se ještě zvětšil ve dvouhře dívek, kde se do semifinále dostaly hned dvě české hráčky – Adéla Molnáriová a Lucie Havlová. Počin je to o to cennější, že obě cestou k jednomu z nejlepších životních výsledků přešly přes nasazené hráčky. Adéla přesvědčivě přehrála Francouzku Marii Maunoury, nasazenou jako číslo 3/4, 21:11 a 21:17, Lucie v krásném zápase vybojovala výhru nad druhou nasazenou Petrou Petranovič (Chorvatsko) 21:15, 14:21 a 21:15.

V semifinále Adélu zastavila první nasazená Lianne Tan. Tato domácí hráčka je „někde jinde“ než zbytek startovního pole, což koneckonců potvrzuje i výsledek semifinálového mače – Lianne Adélu porazila 21:10 a 21:7.

Lucie narazila na Kirsty Gilmour (Skotsko) a po dvou třísetových zápasech už v sobě nenašla síly na větší odpor a podlehla 12:21 a 11:21.

Právě Skotky byly hlavní překážkou českých hráček za cestou k úspěchu. Kirsty porazila v prvním kole Elišku Maixnerovou, 3/4 nasazenou a aktuálně druhou hráčku evropského juniorského circuitového žebříčku.

Ale zdaleka nic to nebylo proti utkáním ve čtyřhře, kde se české páry se Skotkami utkaly hned v pěti zápasech s bilancí 2:3. Nejdále došly Eliška s Adélou, na turnaji druhé nasazené, ale v semifinále je zastavily Kaity Hall a Catriona Lawlor (asi tušíte odkud), když naše děvčata prohrála 19:21 a 15:21.

Ve dvouhře mužů zaujala bohužel neúspěšná bitva Lukáše Zevla ve 2. kole s domácím Raphaelem Van Welem (23:21, 16:21 a 21:23), snaha Petra Jelínka ve 3. kole proti jednomu z nejlepších hráčů na turnaji Thomasi Rouxelovi z Francie (19:21 a 13:21) a konečně i postup Marka Tellera do čtvrtfinále a velmi dobrý zápas s Maximem Michelem (Francie), který pro sebe 3/4 nasazený Francouz rozhodl až ve třech setech (21:17, 18:21 a 21:7).

Ve čtyřhře chlapců a ve smíšené čtyřhře to, myslím, nestojí za řeč; našim se nepodařilo vyhrát byť jen jediný zápas.

Ale celkově se dá turnaj zhodnotit jako úspěšný. Chlapci snad pochopí, když na závěr napíši „holky, děkujem“ a vyseknu poklonu především Adéle, Elišce a Lucce.    
 


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník