Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Pavel Drančák a Jakub Bitman

foto: ibadminton.cz 

49. MČR - čtyřhra mužů

 
Ve čtyřhře mužů nečekejte nestranný komentář – jelikož jsem se v této disciplíně spolu s Jaroslavem Sobotou probojoval do semifinále, nabídnu vám trochu osobnější pohled než u ostatních disciplín.

Los turnaje byl mimořádně štědrý k prvnímu nasazenému páru. Bratři Kopřivové ve své polovině turnajového pavouka neměli soupeře, kterého se museli obávat. Ondřej s Tomášem by mi jistě oponovali, že oni se přece nebojí nikoho a ničeho, ale i oni by museli souhlasit, že v dolní polovina pavouka byla „našláplá“ podstatně více.

Losem danou teorii potvrdila i praxe. Tomáš a Ondřej nejprve necitlivě porazili pár z poloviny tvořený předsedou českého badmintonového svazu, což by se jim mohlo v budoucnu při jednání o reprezentačních smlouvách vymstít, a poté v pohodě dokráčeli přes páry Filip Týc – Jan Štika (čtvrtfinále, 21:9 a 21:8) a Jan Jirásek – Michal Svoboda (semifinále, 21:17 a 21:16) do nedělního finále.

Čtvrtfinálové zápasy ze spodní poloviny pavouka nabídly bitvy mezi páry Jakub Bitman . Pavel Drančák vs. René Neděla, Martin Herout (21:9, 19:21 a 21:17) a Josef Rubáš, Jaroslav Sobota vs. Jan Fröhlich, Jiří Provazník (20:22, 22:20 a 21:17) v nichž se nakonec unaveně radovali z výhry prvně jmenovaní.

Semifinále mezi námi a Jakubem a Pavlem nabídlo reprízu šest dní starého finále z Českého Těšína. Zatímco v něm jsme ve třech setech zvítězili, tentokrát našli po předchozích duelech mistrovství více sil Jakub a Pavel.

Ve finále se bratři Kopřivové nezadržitelně rozjeli a vyhráli první set 21:11. Ve dvou dalších se ale ukázalo, že tak nezadržitelné jejich tempo nebude – Jakub a Pavel zpřesnili rozehrávku, přitvrdili na útoku a další dva sety získali pro sebe.

Po výsledku 11:21, 21:15 a 21:15 se tak k prvnímu titulu prodrali Jakub Bitman a Pavel Drančák, Tomáš a Ondřej Kopřivové berou stejně jako v loňském roce stříbro.

Jakub Bitman po finálovém duelu zhodnotil celý turnaj takto: „Chtěli jsme určitě medaili a zlato bylo bonusem. Spodní půlka pavouka byla o poznání silnější než ta horní a možná i díky tomu jsme po čtvrtfinále a semifinále, kde jsme hráli těžké zápasy, víc věřili sami v sebe a ve vítězství!“

Výsledky tří medailových zápasů

Finále: Jakub Bitman, Pavel Drančák vs. Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva 11:21, 21:15 a 21:15
Semifinále: Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva vs. Jan Jirásek, Michal Svoboda 21:17 a 21:16
Pavel Drančák, Jakub Bitman vs. Josef Rubáš, Jaroslav Sobota 21:17 a 21:18


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník