Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Dlouhý ladný krok Hany Milisové bohužel tentokráte odsunul
Evu Titěrovou mimo záběr kamery

foto: ibadminton.cz 

49. MČR - čtyřhra žen

 
Nedělní finále čtyřhry žen si zahrají dva nenasazené (!) páry. Čtyřhra žen je sice disciplínou nejnepředvídatelnější, ale kdo před turnajem věřil zkušenosti nad mládím, toho tento výsledek, vymykající se žebříčkovému postavení jednotlivých párů nepřekvapil.

V zítřejším finále se představí Eva Titěrová a Hana Milisová a před mistrovstvím narychlo sestavený pár Miroslav Vašková a Hana Procházková.

Není bez zajímavosti, že pozdější finalistky už ve druhém kole vyřadily první a druhý nasazený pár. Miroslava a Hana porazily ve třech divokých setech Petru Hofmanovou a Šárku Křížkovou (21:9, 17:21 a 21:9), Hana a Eva rovněž ve třech setech, ale nepoměrně vyrovnanějších, udolaly obětavě hrající Martinu Vackovou s Monikou Erbenovou (17:21, 21:12 a 21:19)

I semifinálové duely měly být přinejmenším vyrovnané. Ale nebyly. Především pár Martina Benešová – Hana Kollarová, finalistky dvouhry, měly Haně Procházkové a Miroslavě Vaškové asi více zatápět, výsledek 21:17 a 21:13 pro Hanu a Miroslavu byl možná až příliš jasný.

Juniorský pár Eliška Maixnerová a Adéla Molnáriová získal v duelu s Evou Titěrovou a Hanou Milisovou jen o bod více.

Eva a Hana budou usilovat už o šestý společný titul, což mi – samozřejmě v dobrém – připomněly; a že prý jsem to málo zdůraznil. Takže opakuji, Eva a Hana budou usilovat o šestý společný titul!

Nevím, zda mi po turnaji připomenou, že za rok budou hrát o titul sedmý, ale faktem zůstává, že v letošním finále předvedly všechny čtyři aktérky výborný badminton – na konci třísetového dramatického finále z toho byla jednička pro pár Miroslava Vašková a Hana Procházková, ale vítězná jednička s hvězdičkou pro dvojici Eva Titěrová a Hana Milisová!

Výsledky tří medailových zápasů

Finále: Eva Titěrová, Hana Milisová vs. Miroslava Vašková, Hana Procházková 21:19, 19:21 a 21:17
Semifinále: Miroslava Vašková, Hana Procházková vs. Hana Kollarová, Martina Benešová 21:17 a 21:13
Eva Titěrová, Hana Milisová vs. Eliška Maixnerová, Adéla Molnáriová 21:13 a 21:16


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník