Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Eva Titěrová a Hana Milisová 

Představení největších favoritek na Mistrovství České republiky - čtyřhra žen


Za necelý týden, v pátek 30. ledna, začne v Liberci 49. Mistrovství České republiky v badmintonu. Až do samotného zahájení vám budeme přinášet pohled na největší favority jednotlivých disciplín a rozhovory obhájců mistrovského titulu a jeho dvou předpokládaných vyzyvatelů.  

V duchu tradic společenského chování začínáme pochopitelně dívčí čtyřhrou; tato disciplína dostala přednost před dvouhrou žen z toho důvodu, že dvě ženy mají přednost před jednou.

Nejprve si připomeňme medailové pořadí v loňském roce:

1. Kristína Ludíková (TJ Sokol Brno – Jehnice), Hana Procházková (Slavia TU Liberec)
2. Hana Milisová (Deltacar Benátky nad Jizerou), Eva Titěrová (Sokol Radotín Meteor Praha)
3. Adéla Molnáriová (Orlová - Lutyně), Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) a Petra Hofmanová, Šárka Křížková (obě Sokol Dobruška)

Při neúčasti obhájkyň loňského titulu Kristíny a Hany je favoritek hned několik, při jejich výčtu vycházejme z loňského pořadí:

1. Eva Titěrová – Hana Milisová

Tato dvojice stále ještě nemá jistý postup ze žebříčku, přitom ji můžeme směle zařadit k adeptkám na titul. Pokud se jim povede nominovat se na turnaj (uděluje se jedna divoká karta a neznám větší „divošky“ než Evu a Hanku), bude to pro ně možná klíčový krok v boji o medaile.

2. Petra Hofmanová – Šárka Křížková

Petra se Šárkou udělaly v posledním roce velký výkonnostní a především žebříčkový posun vzhůru – na světovém žebříčku už se pevně usadily v první světové stovce, aktuálně jsou na 64. místě!

Na mistrovství budou první nasazené. Jak zvládnou – věkem stále ještě juniorky – pozici favoritek?

3. Adéla Molnáriová – Eliška Maixnerová

Úspěšný pár z evropských juniorských circuitových turnajů a loni bronzová medaile. Letos bude bronzová medaile potvrzením herní kvality, účast ve finále by byla velkým překvapením. 

4. Martina Vacková – Monika Erbenová

Žebříčkové postavení tuto dvojici staví do role možných medailistek, kolísavost výkonů zdůrazňuje spíše slovo „možných“ než „medailistek“.

5. Hana Kollarová – Martina Benešová

Nenechte se zmást tím, že loni vypadly v prvním kole. V zápase s Kristínou a Hankou, pozdějšími vítězkami, nebyly o mnoho horší, a kdyby postoupily, možná by právě ony v celém turnaji vyhrály. Podaří se jim to letos? 

Důležité je zmínit, že páry Eva Titěrová – Hana Milisová a Hana Kollarová – Martina Benešová budou útočit z pozic nenasazených dvojic. Může se tedy snadno stát, že hned v prvním kole uvidíme „předčasné finále“, tak jako tomu bylo v loňském roce. 

Kdo usedne na uvolněný trůn nejlepších českých deblistek? Hlasujte v anketě!
 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník