Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Jan Fröhlich
 

Jiří Provazník 

Rychlost, síla, výbušnost - představme si hlavní favority MČR ve čtyřhře mužů


Od čtyřhry žen zamiřme ke čtyřhře mužů. Se čtyřhrou žen má mnoho společného – i zde nebudou na startu obhájci mistrovského titulu, i zde čeká na svou šanci hned několik možných favoritů a i zde budou prvními nasazenými hráči z východočeské Dobrušky.


1. Tomáš Kopřiva – Ondřej Kopřiva
První nasazený pár, vítězové obou dosavadních celostátních turnajů, nejlépe postavený český pár na světovém žebříčku, ideální spojení leváka a praváka, hráči s pestrým agresivním stylem. Je třeba něco dodávat?

2. Jakub Bitman – Pavel Drančák
Nejlépe postavený Čech na světovém žebříčku a nejlépe postavený hráč na českém žebříčku a přece to nestačilo na post prvních nasazených. Bude to stačit na vítězství? Nejmladší a jednoznačně herně nejdrzejší favorizovaný pár bude spoléhat na technické finesy Pavla a útočnou razanci Jakuba.

3. Jan Jirásek – Michal Svoboda
Zkušenost. Mnohonásobní medailisté z mistrovství republiky, obhájci loňského bronzu. Jan s Michalem medaile přitahují stejně neomylně jako magnet kovové hřebíky.

4. Jan Fröhlich – Jiří Provazník
Nenasazený pár z Benátek nad Jizerou zcela jistě zaútočí na přední příčky. Spojení „zdi, od které se vše vrací na druhou stranu,“ (Jan) a „smečaře, od kterého se toho z druhé strany moc nevrací,“ (Jiří) dává vysoké naděje. Oba již na mistrovství několikrát ve čtyřhře mužů zvítězili, v tomto ohledu jsou na startu turnaje jediní.

Pro připomenutí, loni se nejlepší čtyři páry srovnaly v tomto pořadí:
1. Stanislav Kohoutek – Pavel Florián (SKB Český Krumlov)
2. Tomáš Kopřiva – Ondřej Kopřiva (Sokol Dobruška)
3. Jiří Skočdopole (Sokol Radotín Meteor Praha) – Martin Osička (Astra ZM Praha), Jan Jirásek (Sokol Radotín Meteor Praha) – Michal Svoboda (SK Prosek Praha)

Oproti čtyřhře žen byly zmíněny jen čtyři páry, zdůrazněme, že páry nejvíce favorizované. A v záloze čekají ještě mladí Marek Teller a Petr Hošek nebo naopak velezkušení Pavel Kubiš a Ondřej Lubas.

Hlavní pozornost ale bude upřena především na čtveřici nedávných juniorů (hráči v rozmezí ročníků narození 1986 – 1988). Budou se z výhry radovat bratři Kopřivové nebo Jakub s Pavlem? Nebo dojde na překvapení? Co myslíte vy?

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník