Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Ondřej Kopřiva

Ondřej Kopřiva
 

Tomáš Kopřiva

Tomáš Kopřiva 

Bratři Kopřivové: Jedeme vyhrát. A předvést moderní badminton.


Odpovídají Ondřej a Komáš Kopřivové, na mistrovství republiky nejvýše nasazený pár.

Nejprve malý návrat k MČR 2008. Na jakém místě jste se umístili a jak na loňský turnaj s téměř ročním odstupem vzpomínáte?

Ondra: Na loňském mistrovství jsme obsadili druhé místo.

Tomáš: Museli jsme se sklonit před párem Kohoutek-Florián. K prostředí a organisaci, myslím, nebylo co dodat - bylo to dobré.

Co se za uplynulý rok změnilo, v čem jste lepší než před rokem?

Tomáš: Myslím, že za uplynulý rok jsme udělali kus práce. Zapracovali jsme na našem deblu jak technicky, tak hlavně takticky. S kvalitní přípravou přišly také některé mezinárodní úspěchy, máme na kontě několik cenných skalpů.

Ondra: Osobně si nejvíce vážím vítězství nad Indonézanem Rubenem Gordownem Khosadalinou a Alejandrem Barrigou na Poháru mistrů evropských zemí v Moskvě, byl to asi náš zatím (sic!) nejlepší zápas.

Tomáš: Ano.

Jak byste se divákům představili?

Tomáš: Toto je Ondřej Kopřiva, hráč badmintonu, deblový specialista, 74. hráč světového žebříčku v pánské čtyřhře. Pokud vím, míří ale výš.

Ondra: Tomáš Kopřiva je hráčem, který se jako jeden z mála dlouhodobě připravuje na dvě disciplíny, pánskou dvouhru a čtyřhru. Ve čtyřhře se svým bratrem už všem dokázal, že má své pevné místo v první světové osmdesátce, výraznější úspěchy ve dvouhře by se prý co nejdříve měly dostavit.

Jak byste charakterizovali svou hru?

Oba: Rasantní, rychlá, útočná, výbušná, fysicky náročná, dravá.

Jak bude vypadat vaše příprava před mistrovstvím?

Tomáš: Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli nevycestovat na MM Řecka a na MM Itálie, začalo naše druhé přípravné období již začátkem prosince. Jinak struktura přípravy na druhou část sezóny byla klasická: 3 až 4 týdny kondiční přípravy, postupné zařazování kondiční práce na kurtě a poté přechod na herní tréninky. Nyní jsme již ve fázi, kdy už samozřejmě daleko převažují herní tréninky.

Ondra: Naše příprava bude vrcholit v Rakouském Olympijském centru v Linzi, kde strávíme poslední dny před MČR společně s Rakouskou representací a pod vedením bývalé čínské a zároveň světové jedničky.

Jak by mělo vypadat mistrovství, aby se na něj v budoucnu vzpomínalo? Máte nějaký tip pro pořadatele?

Tomáš: Aby minimálně udrželi organisační úroveň MČR 2008. To ale nebude snadné.
Ondra: (mlčí)

S jakými cíli pojedete na Mistrovství republiky?

Oba: Jedeme vyhrát. A předvést moderní badminton.

Tomáš: V singlu chci letos překvapit, a to kladně. Nebudu však konkrétní.

Koho favorizujete v jednotlivých disciplínách?

Ondra: V ženách sázím na Kiku.

Tomáš: Tipovat v mých disciplínách je nevkusné, ostatní nevím.

Kolik vyzyvatelů uspěje nad obhájci a jaký je váš tip na možné překvapení?

Tomáš: 3.

Ondra: 7.

Co byste chtěli vzkázat svým fanouškům, všem divákům a v neposlední řadě i soupeřům?

Tomáš: Našim fandům vzkazujeme, ať se určitě přijdou podívat a podpořit své favority! Opět vás rádi uvidíme. Také se můžete těšit na naše nové webové stránky, které budou v nejbližších týdnech spuštěny!

Ondra: Budeme se snažit, aby si při našich zápasech oko diváka přišlo na své. I já nemohu nedoporučit naše připravované stránky, budou se, myslím, líbit.


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník