czechbadminton.cz

Oficiální partner

Petr Koukal, po dnešku již trojnásobný mistr republiky ve dvouhře mužů.

49. MČR - dvouhra mužů

Už v zápasech prvního a druhého kola byl k vidění pouze prvotřídní badminton. I prvotřídní překvapení, to když Petr Koukal, dvojnásobný mistr republiky z posledních dvou let, ztratil hned první set v soutěži!

O ten jej připravil bez lázně a vany hrající Tomáš Kopřiva (21:18); je třeba podotknout, že první set se začal „lámat“ poté, co se Petrovi nepodařila finesa na síti, když do té doby vývoj setu kontroloval.

Ale od prohraného prvního setu začal náš nejlepší badmintonista myslet méně na diváky a více na sebe a své soupeře ničil tvrdou, agresivní hrou, která je mu vlastní. V následujících dvou zápasech už své soupeře (René Neděla ve čtvrtfinále, Jan Fröhlich v semifinále) nepustil přes 11 bodů, což je v systému do 21 bodů rozdíl třídy; Reného Petr porazil 21:5 a 21:11, Jana dvakrát 21:10.

V horní polovině turnajového pavouka zaujalo ještě třísetové vítězství Jakuba Bitmana nad Milanem Ludíkem (16:21, 21:12 a 21:8).

Favorité ze spodní poloviny pavouka (extrovertní Jan Vondra a introvertní Pavel Florián) si vedli podobně jistě a tak se čekalo na jejich vzájemný semifinálový zápas.

V něm se naplno neprojevila ani tak herní jistota a badmintonová kvalita, ale právě výše uvedený povahový rozdíl mezi oběma semifinalisty. Jan svého soupeře nejprve ukřičel (1. set) a potom i přehrál (2. set).

V nedělním finále tak uvidíme reprízu loňského duelu – Petr Koukal vs. Jan Vondra.

Na rozdíl od loňského finále bylo na Janovi tentokrát vidět, že chce doopravdy vyhrát. Do utkání nastoupil ve velkém stylu a v prvním setu zvítězil 21:18. Od poloviny druhého setu se rychlé tempo hry začalo na Janově výkonu projevovat a zápas začal ovládat o osm let mladší Petr, který nakonec po třech setech 18:21, 21:12 a 21:6 zvítězil nejen v tomto zápase, ale i na celém mistrovství republiky. Už potřetí za sebou.