Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Martina Benešová -
elegance v pohybu

foto: ibadminton.cz 

49. MČR - dvouhra žen

 
Ač se Hana Milisová neprobojovala až do finále, je třeba její jméno zmínit jako první. Postup této spíše deblové hráčky mezi nejlepší čtyři a hlavně elán s jakým Hana na třetí místo dosáhla, si to plně zasluhuje. Hana v osmifinále a ve čtvrtfinále otočila ze stavu 0:1 na sety, proti favorizovanějším juniorkám Lucii Havlová a Adéle Molnáriové.

V semifinále už Hanin ofenzivní um nestačil na herní jistotu Martiny Benešové, která se ale ve čtvrtfinále velmi, ale velmi orosila v duelu s Dominikou Koukalovou; výkon vás opotí, nervy orosí – Martina uvedené čtvrtfinále s Dominikou zvládla až ve dvou koncovkách 26:24 a 22:20.

Z dolní poloviny pavouka postoupila až do finále nezdolná Hana Kollarová. Hana udolala ve čtvrtfinále Miroslavu Vaškovou, druhou nasazenou, až ve třetí m setu (21:19, 18:21 a 21:16), ale nic to nebylo proti semifinálovému zápasu Hany Kollarové a Elišky Maixnerové.

V nejlepším sobotním zápase ženské dvouhry nabídly obě hráčky do posledního místa zaplněným tribunám výborný badminton; tribun bylo dokonce málo, diváci si nich neměli kam sednout. Kromě nadstandardních výkonů z obou stran nechybělo to hlavní. Drama až do posledního míčku? Ale co vás nemá, poslední míček (mečbol) byl k vidění ve vypjaté koncovce třetího setu na obou stranách (nejprve měla tři Hana, potom zase tři Eliška) a nakonec se štěstěna zazubila na Hanu, která po výsledku 15:21, 21:9 a 26:24 postoupila do vysněného finále.

V něm už ale Hana Kollarová nestačila na svou někdejší tréninkovou partnerku, ale stále velkou kamarádku Martinu Benešovou, která po dvou dnech těžkých zápasů měla nožičky přeci jen příliš unavené; zdrobnělina je u Hany na místě.

Pro Martinu bylo její vítězství po sedmi letech velmi emocionální a radostné. „Turnajem jsem neprošla úplně v pohodě, především zápas s Domčou byl hodně těsný, hlavně v prvním setu. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Domča první set vyhrála. Před mistrovstvím jsem si tolik nevěřila, ale nakonec to dopadlo skvěle. Jsem moc šťastná, mám hroznou radost.“

Výsledky tří medailových zápasů

Finále: Martina Benešová vs. Hana Kollarová 21:11 a 21:12
Semifinále: Martina Benešová vs. Hana Milisová 21:19 a 21:11
Hana Kollarová vs. Eliška Maixnerová 15:21, 21:9 a 26:24


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník