Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

 

Pavel Florián, pětinásobný mistr republiky:
Každý titul je výjimečný

 
Pavle, mistrovství republiky jsi vyhrál popáté. Když to srovnáš s ostatními tituly, jaký byl ten letošní?

Myslím, že každý titul na MČR je výjimečný, a to platí také pro tenhle. Když jsme s Martinou vyhráli poslední míček a obhájili tak titul v mixu, tak trochu se mi ulevilo, že jsme to zvládli. Věděl jsem, že máme na to vyhrát, ale v pavouku jsme mohli narazit na několik nepříjemných dvojic a třeba hned v prvních kolech.

Ale povedlo se, a tak jsme vyhráli titul a také první společně zápasy od minulého MČR – poslední zápas jsme s Martinou vyhráli ve finále MČR 2008 – byly „doma“. (úsměv)
Moc mne ale mrzelo, že jsme se Standou Kohoutkem nemohli kvůli jeho zranění, které se přihodilo krátce před mistrovstvím, obhajovat vítězství z loňského roku. Nemohli jsme tak nejen usilovat o 4. titul mistrů ČR v řadě, ale náš klub SKB Český Krumlov tak také přišel o šanci zisku 4 zlatých medailí na jediném šampionátu.

Takhle jsme vybojovali „pouze“ 3 zlata (Martina ve dvouhře, společně v mixu a Hanka Milisová ve čtyřhře žen).

Jaká byla letošní cesta za výhrou, budu mít pravdu, když řeknu, že nejlehčí ze všech pěti?

Byla nakonec snazší, než jsme oba čekali, neztratili jsme žádný set, a to ani ve finále. Martina s Evou jsme porazili poprvé. Jak jsem řekl, první zápasy v letošní sezóně v mixu jsme vyhráli až teď na MČR, nevěděli jsme, jestli nám to půjde, a proto jsme očekávali spíš vyrovnanější zápasy.
Nejlehčí cesta za titulem, pokud se to tak dá vůbec nazvat, to ale nebyla.

Kromě mixu jsi hrál i dvouhru a dostal jsi se až do semifinále. Jak bys zhodnotil své výsledky a výkony ve dvouhře?

Povedlo se mi potvrdit současné žebříčkové postavení i pozici mezi českými hráči, to vidím pozitivně.
Z průběhu semifinálového zápasu jsem ale zklamaný.

V semifinále jsem tě asi poprvé viděl v opravdu nazlobeném a velmi rozhozeném rozpoložení, tradiční koncentrovanost byla tatam. Jak bys s odstupem několika dní zhodnotil tento zápas?

Nástupem Honzy jsem byl zaskočený, i když jeho styl z mezinárodních turnajů znám. Do hry jsem se pak pořádně za celý zápas už nedostal.
Radek mě nabádal ke klidu, abych se soustředil na kvalitní vracení prvních úderů a postupně se tak dostal do hry. To se mi postupně dařilo až ve druhém setu. Ale nedokázal jsem to plnit ani na 50%, i když jsem věděl, že to je dobře.
Jednoduše řečeno, vůbec mi to nesedlo. Nezbývá, než se z prohry poučit.

Jak jsi viděl dění v dalších zápasech a disciplínách? Zaujaly tě některé výkony, překvapil tě někdo, ať už pozitivně nebo negativně?

Petr Koukal ukázal, že je nyní opravdovou českou jedničkou.
Čekal jsem, že Tomáš s Ondrou vyhrají celý turnaj…
Ale především mě zaujaly výkony diváků (nejen) z Českého Krumlova, kteří nám, včetně mojí rodiny, do Liberce přijeli fandit. (úsměv)

S nadějemi hledíme k Mistrovství Evropy družstev – jakou šanci má podle vás český tým?

Prosadit se proti „nespojené“ Velké Británii bude těžké. Družstvo bude muset podat vynikající výkon.


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník