Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

  

Ing. Petr Koukal, trenér juniorské reprezentace: Čeští junioři zahráli v Herstalu velmi dobře


Juniorský circuitový turnaj v belgickém Herstalu hodnotí trenér juniorské reprezentace Ing. Petr Koukal:

Čeští junioři zahráli na prvním circuitovém juniorském turnaji tohoto roku velmi dobře a ve výsledkové listině tohoto turnaje druhé nejvyšší juniorské kategorie byli především zásluhou děvčat pořádně vidět.

Především Lucie Havlová a Adéla Molnáriová si získali mimořádnou pozornost trenérů ostatních družstev, když obě dokráčely až do semifinále. Adéla zvládla perfektně především těžké čtvrtfinále proti třetí nasazené francouzské reprezentantce Manoury a Lucku musím pochválit za vydřené vítězství nad druhou nasazenou Petranovič a taky skvělou "otočku" proti mladé Skotce Geals.

Katka Tomalová s Eliškou Maixnerovou neměly dost štěstí při losování a jejich přemožitelky byly jasně nad jejich síly, Zuzka Pavelková sice sehrála s Rakušankou Baldauf vyrovnaný souboj, ale nakonec také ona podlehla ve dvou  setech.

Marek Teller po nepříliš povedeném úvodním utkání postoupil až do čtvrtfinále, kde nakonec sehrál s francouzským reprezentantem dva dobré a vyrovnané sety. Na začátku třetího však prakticky „odešel“ fyzicky a zápas se stal jednostrannou záležitostí soupeře.  

Lukáš Zevl naopak vydřel svůj zápas s favorizovaným Belgičanem a přivedl jej až do koncovky 3. setu. Tam měl za stavu 20:18 a 21:20 tři mečboly, ale při nich pro změnu „odešel“ trochu psychicky a smutek zůstal na jeho straně kurtu. 

Petr Jelínek podal svůj standardní výkon, bohužel také s mnoha negativy, které jeho hru a vystupování dlouhodobě provází.   

V párových disciplínách resp. čtyřhře děvčat jsme byli vidět až do čtvrtfinále, kde jsme měli trojnásobné zastoupení, ale v semifinále už pouze jedno (Eliška s Adélou) a také ony v něm na svoje skotské soupeřky nestačily.

Velkou pochvalu si zaslouží tři „stateční“ z kategorie U17 (Alžběta Bášová, Katka Hejdrychová a Štěpán Weinzettl) za to, že se na takový těžký turnaj nejen vydali, ale taky na něm dokázali (především obě děvčata) úspěšně hrát. 

To naopak bohužel neudělali někteří z vážných adeptů na reprezentační dres na dubnovém MEJ v Itálii a turnaje se vůbec nezúčastnili.   

Petr Koukal

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník