Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

  

Základní kolo COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy dohráno - vítězí Sokol Radotín Meteor Praha A, sestupuje SKB Český Krumlov

 
Se západem nedělního slunce je jasno. Základní kolo COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy je dohráno. A že mnohá družstva převedla finiš, za který by se nemusel stydět leckterý světový sprinter!

Při veškeré úctě k družstvům, která o víkendu hrála o vítězství v základní části, nejvíce pozornosti přitahovaly boje o udržení. Zatímco prvních prvoligových týmů se bude týkat ještě mnoho mačů play-off, pro ty „druhé“ prvoligové týmy to může být nejméně na rok poslední prvoligový zápas.

Už dlouho nezažila první liga takové utkání. V duelu týmů Astra ZM Praha a SKB Český Krumlov šla veškerá matematika stranou a zůstalo osvědčené „vítěz bere vše“. Vítěz získá jistotu přinejmenším sedmého místa, poražený sestupuje do druhé ligy. V sobotu od 16.00 sledovala diváky zaplněná hala utkání roku. Veškerá smůla která letos tým Astry provázela, se v tomto duelu změnila ve štěstí. Už po čtyřhrách domácí vedli 4:0 a nakonec zvítězili přesvědčivě 7:1. Podle očitých svědků se po zisku pátého, vítězného bodu celá hala štěstím na několik okamžiků zvedla několik centimetrů nad zemský povrch a potom zase dosedla zpátky na své místo; nebyl jsem u toho, ale možné to je.

Radost jednoho je smutek druhého – družstvo Českého Krumlova, tradičního úspěšného účastníka naší nejvyšší soutěže, až příliš oslabily odchody tradičních opor. Do zahraničí před sezónou odešli reprezentanti Pavel Florián a Martina Benešová a sázka na ryze českokrumlovské odchovance nevyšla.

Z ostatních duelů zaujalo především vítězství týmu BK Deltacar Benátky nad Jizerou nad družstev Sokol Dobruška 5:3; Dobruška letos v domácím prostředím ztratila oba zápasy s přímými rivaly na titul, tentokrát ale oslabená o Michala Matejku, slovenského reprezentanta a prvního hráče dobrušské sestavy.

Ani vítězství v Dobrušce nakonec benáteckým nestačilo k výhře po základní části, které pro sebe získalo družstvo Sokol Radotín Meteor Praha, které i uvolněným až mírně rozdováděným výkonem porazilo tým SK Prosek Praha.

Prosečtí hráli oba své víkendové zápasy „s prstem na zátce od šampaňského“, neboť namísto předpokládaného boje o záchrany hráli nakonec až nečekaně vysoko a výsledkem bylo páté místo v prvoligové tabulce!

Po základní části COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy je tedy jasné, že přímo do dubnového finále play-off postupují týmy Sokol Radotín Meteor Praha A (1. místo po základní části) a BK Deltacar Benátky nad Jizerou (2. místo po základní části).

K nim se mohou po vzájemných duelech přidat vítěz sokolského utkání mezi Sokolem Dobruška (3. po základní části) a Sokolem Brno Jehnice (6. po základní části) a pražského derby Sokol Radotín Meteor Praha B (4. po základní části) a SK Prosek Praha (5. po základní části).

Neoficiální výsledky sobotních utkání 4. kola a nedělní dohrávky 1. kola

Sobota
Sokol Radotín Meteor Praha A vs. SK Prosek Praha 7:1
Sokol Dobruška vs. BK Deltacar Benátky nad Jizerou 3:5
Sokol Brno Jehnice vs. Sokol Radotín Meteor Praha B 4:4
Astra ZM Praha vs. SKB Český Krumlov 7:1

Neděle
Sokol Dobruška vs. SK Prosek Praha 7:1

Neoficiální pořadí po základní části (po pořadí následuje jméno klubu, počet odehraných utkání, počet vítězství, remíz a porážek, skóre zápasů a počet bodů)

1. Sokol Radotín Meteor OTEC A 7   6 1 0 45:11   20 
2. Deltacar Benátky nad Jizerou 7   6 1 0 42:14   20 
3. Sokol Dobruška 7   4 1 2 37:19   16
4. Sokol Radotín Meteor OTEC B 7   2 2 3 21:35   13 
5. SK Prosek Praha 7   2 1 4 19:37   12 
6. Sokol Brno Jehnice 7   1 2 4 24:32   11 
7. Astra ZM Praha 7   1 1 5 21:35   10
8. SKB Český Krumlov 7   1 1 5 15:41   10


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník