Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 www.mcr2009.cz 

MČR 2009 - zbývají tři týdny do největšího českého turnaje roku!

Od pátku do neděle proběhlo v Praze 48. mistrovství republiky v badmintonu. Byl to sprint na maratónské trati. V rychlém sledu se před očima diváků střídali borci usilující o účast na olympijských hrách v Pekingu, juniorského naděje i hráči, kteří již mají více zkušeností než rychlosti. Profesionálové, kteří neberou nic jiného než výhru, i ti, pro které je čest na největším domácím turnaji jen hrát. Byl to krásný turnaj.

Máte pocit, kterému nejen Francouzi říkají deja vu? Máte jej zcela správně. Před rokem těmito slovy začínal článek o právě skončeném 48. Mistrovství České republiky v badmintonu. Svou první zlatou medaili zde ve dvouhře žen vybojovala Kristína Ludíková a druhou zlatou do jednou jistě bohaté sbírky přidal ve dvouhře mužů Petr Koukal – ještě to nevěděli, ale byl to pro ně jen republikový předkrm k hlavnímu olympijskému chodu.

Ale badminton v České republice nehrají jen Petr a Kristína. Jan Vondra ve velkém semifinále poprvé na mistrovství porazil Jana Fröhlicha.

Pavel Florián se Stanislavem Kohoutkem získali třetí vítězství ve čtyřhře za sebou, což se v samostatné české historii ještě nikomu nepodařilo, Pavel přidal s Martinou Benešovou ještě vítězství ve smíšené čtyřhře.

Ve čtyřhře žen se prosadila současná sekretářka ČBaS Hana Procházková, hrající po boku Kristíny Ludíkové, když předčasné finále sehrály a pozdější vítězky hned ve strhujícím duelu prvního kola s dvojicí Hana Kollarová – Martina Benešová, hned několik hráčů získalo své první medaile.

Zatímco vítězové, výsledky i jednotlivé zápasy časem splynou v řadě jiných mistrovství, dvě věci zůstanou nezapomenutelné. Slavnostní večer k padesátiletému výročí českého badmintonu a do posledního místa zaplněné tribuny během bloku finálových utkání.

Do 49. Mistrovství České republiky v badmintonu zbývá právě dnes přesně 21 dní – od 30. ledna do 1. února se v Liberci uskuteční turnaj, na jehož konci budeme znát osm mistrů republiky pro letošní rok; dva ve dvouhrách a po dvou ve třech párových disciplínách.

Tři týdny do setkání nejlepších hráčů České republiky, tři týdny do turnaje „dvou měsíců“ – začne se hrát v lednu, skončí se v únoru – tři týdny do největšího českého domácího turnaje roku!    

Navštivte turnajový web - www.mcr2009.cz.
 


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník