Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

  

Mistrovství Evropy smíšených družstev - český tým bude čelit síle ostrovního badmintonu

 
Od 10. do 15. února se v anglickém přístavním městě Liverpool uskuteční Mistrovství Evropy smíšených družstev pro rok 2009 (Europen Mixed Team Championships 2009). Město v severozápadní Anglii, známé milovníkům umění svou Tate Gallery, milovníkům dobré hudby skupinou Beatles, se na týden stane centrem milovníků, pro které ovšem není smyslem Julie, nýbrž opeřený nesmysl.

Český tým

Petr Koukal, Jan Vondra, Pavel Florián, Kristína Ludíková, Martina Benešová a Hana Procházková; přičemž Hana se mistrovství zúčastní s tím, že její pobyt nebude hrazen z prostředků ČBaS, obdrží pouze diety.

V rámci nominace byl osloven i Jan Fröhlich, ale vzhledem k pracovním povinnostem a zdravotnímu stavu (Jan se ještě necítí zcela připraven na to, aby se po zdravotních komplikacích vrátil do mezinárodních zápasů) účast odmítl.

Koučem českého výběru bude Ladislav Vorel.

Skupina

Skupina 8, skupina ostrovní a velmi silná – Anglie, Skotsko a Wales. Kromě tří států využívající výhod splendid isolation figuruje v tomto elitním výběru i Česká republika.

Díky naší stálé spolupracovnici na britských ostrovech známe jisté detaily, které by neměly zůstat opominuty. Na olympijský cyklus obdrželi britští badmintonisté – tedy všichni naši soupeři ve skupině – od vlády dotaci ve výši 8,6 milionu liber! Libra se v současné době pohybuje v kurzech lehce nad 31 Kč, takže i průměrný počtář – jako třeba autor tohoto článku – je schopný spočítat, že britští badmintonisté mohou na olympijskou přípravu využít více než 265 000 000,- Kč.

Jen si to srovnejte s námi, kde si velkou většinu výdajů hradí reprezentanti v průběhu roku sami; jak již bylo výše uvedeno, Hana Procházková na turnaj odjede, ale v rámci úspor nebude její pobyt hrazen z prostředků ČBaS.

Z tohoto pohledu bude každý získaný bod mimořádně cenný a případné vítězství nad některým ze soupeřů nechá vzpomenout na mýtické soupeření Davida s Goliášem.

Loňské výsledky

S Anglií se český tým utkal již v loňském roce a v neděli 13. dubna jí podlehl 1:4. O jediný český bod se postaral Petr Koukal, když ve dvou setech porazil Rajiva Ousepha. V loňském roce jsme smolně podlehli Francii 2:3, ale šťastně porazili Island 3:2 a ve skupině C obsadili třetí místo. Ve skupině hrající o 9. až 12. místo náš výběr nejprve podlehl Bulharům 1:3 a poté i Švédům 0:3.

Tehdy ovšem turnaj družstev předcházel turnaji jednotlivců, nyní bude pozornost zaměřena jen a pouze na týmové duely.

Tři zápasy českého týmu

Úterý, 10. 2. od 18:00 – Anglie
Středa, 11. 2. od 18:00 – Skotsko
Čtvrtek, 12. 2. od 18:00 – Wales

Český tým prosí: „Držte nám palce - naše vítězství jsou i vaše vítězství!“


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník