Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Budou se Monika Erbenová a Dan Skrčený na nás ze stupňů vítězů
takto hezky smát i tento víkend? 

Zítra začíná mistrovství republiky - výčet favoritů zakončujeme smíšenou čtyřhrou

 
Smíšená čtyřhra je velmi vděčná disciplína. A to jak pro diváky, tak i pro hráče – chlapci hrají s krásnými dívkami, snaží se a za dívky občas vyberou nějaký ten úder, který by byl například ve čtyřhře mužů už nechytatelný.

Vděčný jsem i já, neboť pořadí favoritů věrně kopíruje loňské celkové pořadí, takže není nutno zbytečně spekulovat, jak už to tak při blízkém setkání mužů a žen bývá:

1. Pavel Florián – Martina Benešová (SKB Český Krumlov)
2. Jiří Skočdopole (Sokol Radotín Meteor Praha) – Hana Procházková (Slavia TU Liberec)
3. Daniel Skrčený (BaC Kladno) – Monika Erbenová (Motorlet Praha), Pavel Drančák (Sokol Radotín Meteor Praha) – Hana Kollarová (SK Dobrá Voda)  

1. Pavel – Martina

Pavel s Martinou se dlouhodobě pohybují na hraně první stovky světového žebříčku, a i když je smíšená čtyřhra jen doplňkem pro oba singlisty, slaví v ní často úspěch. Nebylo by překvapením, kdyby slavili i letos.

2. Jiří – Hana

Po loňském pomalém začátku přišel nakonec postup až do finále. Kdo by si myslel, že ti dva mají již to nejlepší v badmintonu za sebou, mohl by se velmi mýlit. I letos budou útočit na titul – Hana v domácím prostředí jistě bouřlivě povzbuzovaná.

3. Dan – Monika

Po loňské první medaili přišel ústup ze slávy, ale stále se bezpečně vejdou mezi první čtyři nasazené. Pár s netradičním stylem ale tradičně velmi dobrými výsledky může jen získat. 

4. Pavel – Hana

Na českém žebříčku jim oběma patří první místo. I z tohoto důvodu by „jen“ bronzová medaile byla pro Pavla a Hanu možná zklamáním; i když dny se chválí až po večeru, zajíci se počítají až po honu a medaile se hodnotí až po turnaji. Pár s nejnižším BMI, ale nejvyššími ambicemi! 

Smíšenou čtyřhrou končíme týden trvající výčet největších favoritů letošního 49. Mistrovství České republiky v badmintonu. Ale šedivá je teorie, zelený je strom života. Přijeďte se do Liberce podívat, jak se povede favoritům, ať už těm největším, nebo těm vašim.  

V neděli po poledni budeme znát osm mistrů republiky pro tento rok. Osm nejlepších českých hráčů roku 2009 – u toho přece nesmíte chybět!


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník