Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

  

Jiří Skočdopole a Hana Procházková:
Trénujeme čím dál méně, ale zato nás to víc baví

 
Jiří Skočdopole a Hana Procházková patří ke stálicím českého badmintonu – stále vozí medaile z mistrovství republiky a výjimku jistě nechtějí udělat ani v Liberci.

Nejprve malý návrat k MČR 2008. Na jakém místě jste umístili a jak na loňský turnaj s téměř ročním odstupem vzpomínáte?

Jirka: Vzhledem k tomu, že jsem byl minulý rok v roli pořadatele „až na malé detaily úspěšného mistrovství“ se mi na MČR 2008 vzpomíná pěkně.

Co se týče předvedené hry tak jsem od začátku do konce bojoval spíše sám se svojí únavou (dva dny před a v průběhu turnaje jsem skoro nespal) nežli se soupeři. Díky skvělé Hance, zkušenostem a trocha štěstí se nám podařilo dostat až do finále, které bylo těžké hlavně psychicky.

Jistě každý zná pocit bezmoci, kdy prohrává se soupeřem, který pro něj byl ještě v nedávné době překonatelnou překážkou.   

Hanka: MČR v Praze mohu jen pochválit, myslím, že to bylo uspořádáno na velmi vysoké úrovni, v sobotu završeno skvělým večerem a v neděli hojnou účastí diváků.

Co se týče našeho výsledku, tak na jedné straně jsme asi ani moc nedoufali, že bychom se mohli dostat až do finále – hned v prvním zápase jsme utekli hrobníkovi z lopaty.

Ale když už jsme se tam dostali, tak jsme chtěli vyhrát - ve finále nám určitě chyběli jak síly fyzické (Jirka hrál a ještě organizoval MČR a já jsme tedy měla za sebou hodně pernou sobotu – 8 zápasů, myslím, bylo až moc a těch třísetových bitev) tak i mentální síla, nedostatek koncentrace; jak správně říká Jirka, byla to bezmoc.

Co se za uplynulý rok změnilo, v čem jste lepší než před rokem?

Jirka: Asi nic, trénujeme čím dál míň, ale zato nás to víc baví.  

Jak byste se divákům představili?

Jirka: Rychlí, silní a přesní. Prostě dobře naložená dvojka připravená se poprat s mladými puškami. (úsměv)

Hanka: Rychlí, silní a přesní? (směje se) Určitě připraveni se poprat, ale hlavně se u toho pobavit.

Jak byste charakterizovali svou hru?

Jirka: Asi nejsme tak rychlí a silní jak jsem uvedl v předešlé odpovědi, spoléháme spíše na tu přesnost a zkušenost…

Hanka: … a pohodu, která mezi námi na kurtu funguje.

I ten rozhovor zatím vypadá poměrně souladně. Jak bude vypadat vaše příprava před mistrovstvím?

Jirka: Vzhledem k tomu, že kromě MČR 2008 jsme se nezúčastnili žádného kvalifikačního turnaje, nemáme v současné době účast na MČR 2009 jistou. Takže v rámci příprav se vypravíme na turnaj do Českého Těšína, kde jak doufáme se nám podaří vybojovat postup na MČR 2009. Jinou speciální přípravu nechystáme. 

Hanka: No trochu to upřesním – Jirka se vypraví na turnaj do Těšína a tedy pro nás případně získá účast na MČR – Jirko děkuji. (cíl byl splněn, Jirka se dostal v Těšíně do finále a zajistil tak vicemistrům republiky možnost startu i na letošním turnaji, pozn. aut.)

A já pojedu ve stejném termínu na ligu do Rakouska.

Ajaj, první rozpory… Jak by mělo vypadat mistrovství, aby se na něj v budoucnu vzpomínalo? Máte nějaký tip pro pořadatele?

Jirka: Z pořadatelského hlediska je stále co vylepšovat. Hlavní nedostatky minulého MČR 2009 vidím v oblastech: zázemí pro hráče a trenéry, doprovodné akce pro diváky, mediální propagace.

Pro hráče by bylo jistě nezapomenutelné hrát před početnějším obecenstvem nežli v roce minulém, ale to bude úkol přetěžký.

S jakými cíli pojedete na mistrovství republiky?

Jirka: Jsem realista a vím, kolik máme, resp. nemáme natrénováno, takže úspěchem by byla jakákoliv medaile ve smíšené čtyřhře. Další ambice v podobě kvalifikovat se a dobře si zahrát mám v pánské čtyřhře, kde jsem vyměnil dlouholetého parťáka Martina Osičku za mladou pušku Zdeňka Svátu – na to se opravdu těším.  

Hanka: Mohu jen souhlasit – myslím, že jakákoli medaile pro nás bude úspěchem. Já asi další cíle nemám, protože ještě nejsem rozhodnuta zda do nějakých dalších disciplín zasáhnu.

Koho favorizujete v jednotlivých disciplínách?

Jirka: Jak říkají naši fotbalisté „míč je kulatý a stát se může vše“ ale složení finálových dvojic tipuji takto:
DM: Koukal – Florián

DŽ: Benešová – Maixnerová

ČM: bratři Kopřivové - Bitman, Drančák

ČŽ: Benešová, Kollarová - Milisová, Brožová

SČ: Florián, Benešová - Drančák, Kollarová

Co se týče vyzyvatelů tak myslím, že nejvíce překvapení by mohlo přijít v ženské dvouhře – moji „tajnou“ favoritkou je Lucie Havlová.

Co byste chtěli vzkázat svým fanouškům, všem divákům a v neposlední řadě i soupeřům?

Jirka: Divákům – hlavně ať se přijedou podívat, protože jen na tomto turnaji uvidí nejlepší české hráče v opravdové top formě. Soupeřům – hodně štěstí.

Hanka: Vzhledem k tomu, že MČR je v mém rodném městě, tak věřím, že fanoušci si nenechají tuto událost ujít a přijdou nás (tedy aspoň ti Liberečtí) podpořit. (úsměv) Soupeřům – hodně štěstí.


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník