Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Martina Benešová a Pavel Florián potvrdili svou mixovou nadvládu

foto: ibadminton.cz 

49. MČR - smíšená čtyřhra

 
Loni bylo překvapením třetí místo Dana Skrčeného a Moniky Erbenové, letos stejné umístění Jana Štiky a Martiny Vackové; dlužno podotknout, že právě vzájemný zápas těchto dvou párů přinesl Janovi a Martině bronzovou odměnu.

Tak jako byla ve čtyřhře mužů „síla“ koncentrovaná do spodní poloviny pavouka, ve smíšené čtyřhře to bylo naopak – řada kvalitních párů se vzájemně „vysekala“ nahoře.

Už ve druhém kole vypadli první nasazení Pavel Drančák – Hana Kollarová, když je stejně jako v loňském roce přehráli Jiří Skočdopole a Hana Procházková (21:11 a 21:15).

Jiří a Hana svou naději na obhajobu loňského finále živili do polovinu semifinálového zápasu, kde se jim přestalo dařit a dvojice Martin Herout – Eva Titěrová tak dostane možnost již pošesté usilovat o titul mistrů republiky.

Proti nim bude stát sice nenasazený, ale možná nejvýše favorizovaný pár – Pavel Florián a Martina Benešová, kteří zatím zdárně obhajují svůj loňský titul.

Ve finále se Pavlovi a Martině cestu na republikový Olymp podařilo dotáhnout, když porazili
Martina Herouta a Evu Titěrovou 21:18 a 21:12.

Očividně šťastná Martina odpovídala na otázku, zda bylo těžší obhájit takto: „Nemyslím si, že by to bylo těžší. Průběh turnaje jsme měli stejný – v sobotu nám to moc nešlo, ale těšili jsme se na nedělní finále. Ve finále už to ale bylo lehčí než loni, kdy jsme hráli na tři sety. Jsem moc ráda, že jsme vyhráli.“

Výsledky tří medailových zápasů

Finále: Pavel Florián, Martina Benešová vs. Martin Herout, Eva Titěrová 21:18 a 21:12
Semifinále: Martin Herout, Eva Titěrová vs. Jiří Skočdopole, Hana Procházková 15:21, 21:12 a 21:16
Pavel Florián, Martina Benešová vs. Jan Štika, Martina Vacková 21:15 a 21:17


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník