Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 


Pavel Florián se připravoval
na písku v Guangzhou 

Dvouhra mužů: Kdo vyhraje tuto parádní disciplínu českého badmintonu?

 
Po dvou párových disciplínách přichází dlouhodobě broušený diamant českého badmintonu – dvouhra mužů. Na podzim jsme mohli s radostí konstatovat, že na evropském circuitovém žebříčku se za sebou srovnali hned tři čeští hráči. Nebylo by to nic výjimečného, kdyby to nebylo od prvního do třetího místa!

1. Jan Vondra, 2. Pavel Florián, 3. Petr Koukal mohli jsme hrdě a chlubivě hlásit na začátku října. Zápasy ve dvouhře mužů slibují parádní představení – výčet úspěchů pěti představených hráčů by zabral dlouhé minuty. Kdo si připíše první úspěch v roce 2009?

1. Petr Koukal

Dvojnásobný mistr republiky bude útočit na hattrick z první pozice. Obecně se očekává jeho finále s Janem Vondrou. Více než 190cm vysoký hráč s razantním stylem. A především – olympionik, v loňském roce se probojoval na olympijské hry do Pekingu. 

2. Jan Vondra

Ač se v české špičce pohybuje takřka patnáct let, ještě nikdy nedosáhl na titul mistra republiky ve dvouhře; dvakrát od něj byl jeden jediný míček, na mistrovství republiky v Brně měl ve finále dva mečboly. I on vyznává útočnou hru, která jej aktuálně stále drží na prvním místě evropského circuitového žebříčku!

3. Pavel Florián

Trpělivý pracant z Českého Krumlova, který v loňském roce získal dvě zlaté medaile  v párových disciplínách a bronz ve dvouhře. Stal se nejúspěšnějším účastníkem celého turnaje, sladká odměna za tvrdou dřinu. Letos však chce zaútočit na poslední titul, který mu ještě chybí. Zkompletuje v necelých dvaadvaceti letech svou sbírku zlatých medailí?

4. Jan Fröhlich

Nejlepší obrana je – obrana. Jan se vrací po dlouhém herním i tréninkovém výpadku, ale jistě bude výborně připraven. Devítinásobnému mistru republiky chybí k zaokrouhlení poslední titul, ale letošní mistrovství bude mimořádně našlapané. Troufnu si tvrdit, že případný titul by Jan zařadil hned za ten první.

5. Tomáš Kopřiva

Dvakrát v této sezóně zvítězil na českém celostátním turnaji, na českých turnajích je zatím stoprocentní. Loni sehrál dobrý zápas s Petrem Koukalem, letos už bude chtít více.

Bude pořadí letos stejné jako vloni? Možné to je:
1. Petr Koukal (BK 93 Hořovice)
2. Jan Vondra (Spoje Praha)
3. Pavel Florián (SKB Český Krumlov), Jan Fröhlich (Deltacar Benátky n/J)
 


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník