Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Prorazí v silné konkurenci
současná česká jednička
Miroslava Vašková? 

Dvouhra žen bude mít letos hned několik favoritek

 
Když v roce 2002 Martina Benešová zvítězila na mistrovství republiky v Rychnově nad Kněžnou, napsal jsem, že se stala kněžnou českého badmintonu. Jako kněžna byla ke svým příštím soupeřkám velmi něžná, neboť je nechávala vítězit. To se ale letos může změnit.  

Druhý týden po skončení letošního mistrovství může Martina slavit své čtyřiadvacáté narozeniny – ano, v Rychnově se radovala jako sedmnáctiletá – již jako dvojnásobná mistryně republiky ve dvouhře žen.   

Trůn je uprázdněn, kněžna loňského mistrovství se turnaje nezúčastní. Jak to loni vlastně dopadlo?

1. Kristína Ludíková (TJ Sokol Brno – Jehnice),
2. Martina Benešová (SKB Český Krumlov),
3. Miroslava Vašková (Sokol Radotín Meteor Praha), Hana Procházková (Slavia TU Liberec)

Před startem finálových běhů ve sprintech na nejkratších atletických tratích komentátoři opakují „favority hledejte v drahách 3, 4, 5 a 6“. Kde hledat favoritky letos?

1. Martina Benešová

Pokud by na olympijské hry nejela Kristína, na základě svého umístění na světovém žebříčku by se do Pekingu kvalifikovala Martina. Elegantně hrající badmintonistka, letos ve druhé francouzské lize.

2. Dominika Koukalová

Martina ve Francii, Dominika v Německu – rovněž hořovická hráčka nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži. Ale na letošním mistrovství rozhodně nechce hrát druhé housle. Loňskou třísetovou porážku s Hanou Procházkovou oplakala, letos může svými výkony rozplakat jiné.

3. Hana Kollarová

Drobná inženýrka – a to jak na kurtu, tak mimo něj – se svými pověstnými křížkovými dropy a výborným pohybem může pomýšlet na medaili. Nebude mezi čtyřmi nasazenými, důležitý pro ni bude i los.

4. Miroslava Vašková

Obhajuje bronzovou medaili, ale do obhajoby půjde z druhé nejvyšší pozice. Aktuálně ji na českém žebříčku patří mezi českými hráčkami první místo. Stojí na prahu životního úspěchu?

5. Eliška Maixnerová

Z plejády výborných juniorek (dále například Lucie Havlová, Adéla Molnáriová, Petra Hofmanová atd.) vybíráme Elišku; i proto, že vklouzne mezi osmičku nasazených, a byl by hřích ji opominout. Vystoupí na stupně vítězů po loňském bronzu ve čtyřhře i letos ve dvouhře?


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník