Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 


  

Dominika Koukalová: Mým tajným je dostat se do semifinále

 
Na uprázdněný trůn mistryně republiky ve dvouhře bude chtít jistě usednout i Dominika Koukalová.

Nejprve malý návrat k MČR 2008. Na jakém místě jsi se umístila a jak na loňský turnaj s téměř ročním odstupem vzpomínáš?

Na loňské mistrovství, které se konalo v Praze jsem odjížděla s dobrým pocitem z toho, že jsem „natrénovaná“ a že mohu kdekoho překvapit a postoupit třeba až do finále.


Bohužel opak byl pravdou, má účast skončila již ve 2. kole, kde jsem nestačila velmi známé a zkušené hráčce Hance Procházkové, kterou  jsem si  jako jedinou nepřála dostat, maximálně až ve finále.


Přesto, že jsem do zápasu dala celé své bojovné srdce, nakonec odcházela Hanka jako vítězka po setech 15:21, 21:17 a 21:18 a já smutná a zklamaná, že pro mě můj nejdůležitější turnaj sezóny právě skončil.

Co se týče mé hry: snažila jsem se překvapit soupeřku rychlostí úderu a přesnosti. Využívala jsem své dobré kondice a věděla jsem, že pokud Hanku donutím běhat, tak mám dobrou šanci vyhrát.

Nakonec  zvítězily pevné nervy a zkušenost soupeřky.

Co se za uplynulý rok změnilo, v čem jsi lepší než před rokem, co ti dává víru v letošní úspěch?

Poněvadž jsem minulý rok úspěšně odmaturovala, myslím si, že právě tím se mi celý život změnil. V září roku 2008 jsem nastoupila na roční studium angličtiny do Prahy.

Pomalu zjišťuji,  že badminton už nepatří k těm nejdůležitějším věcem, jak jsem si v minulosti myslela. Pomalu se začínám dívat do mé budoucnosti a už tam nevidím jen badminton jako kdysi, ale také  třeba novou práci v zahraničí, spokojený život, osobní štěstí a úspěch v životě.

Další změna byla ta, že jsem v září nastoupila poprvé do II. německé bundesligy v barvách klubu BC EINTRACHT SUDRING, což pro mě byla neuvěřitelná zkušenost.

Na zážitky a úspěchy v ní budu dlouho vzpomínat.

Jak bys divákům představila sám sebe?

Jmenuji se Dominika Koukalová a bydlím v Hořovicích  u Berouna, kde také přibližně od svých 8 let trénuji v místním badmintonovém klubu BK 93 HOŘOVICE.

Mohu říci, že právě badminton tvoří velkou součást mého života a vždy patřil, patří a bude patřit mezi mé největší koníčky a mezi mou největší radost.

Kromě badmintonu je ale také hodně sportů, kterým se moc ráda věnuji ve svém volném čase a to je např: atletika, plavání, tenis a squash.

Mezi mé ostatní zájmy patří cestování do cizích zemí, čtení anglických knih, poslech dobré rockové muziky, posezení s přáteli a také moc ráda tančím.

O své  povaze bych řekla, že jsem ve všech směrech hodně bojovná, odvážná, ráda riskuji a zkouším nové věci.

Jak bys charakterizovala svou hru?

Má hra je hodně založená na útoku a přesnosti úderů.

Myslím si , že pouze rychlou útočnou a přesnou hrou mohu soupeře porazit.

„Pinkat“ umějí všichni, ale pouze ten, který dokáže tvořit rychlou hru, je vítěz, to je můj osobní názor.

Jak bude vypadat tvá příprava před mistrovstvím?

Na MČR jsem se nikdy nijak zvlášť nepřipravovala, vždy jsem trénovala tak jako obvykle, což je 3-4krát týdně, ale zato intenzivně.

Letos jsem o vánočních prázdninách trénovala spolu s Lukášem Zevlem, Šárkou Herrmannovou a také s bráchou 7dní 2krát denně a pak jako obvykle 3-4 týdně a myslím si, že mi to hodně dalo.

S jakými cíli pojedeš na mistrovství republiky?

Mým tajným a velkým snem na MČR je dostat se do semifinále, ne-li do finále.

Naposledy se mi to podařilo před třemi roky v Českém Krumlově a ráda bych to zopakovala.

Mým dalším cílem je zažít v Liberci nové sportovní i společenské zážitky a třeba získat i nějaké zkušenosti.

Tím největším cílem pro mě, je odjet z Liberce s pocitem, že jsem na kurtu nechala celé své srdce a být uvnitř spokojená s mým výkonem.

Koho favorizuješ v jednotlivých disciplínách?

Můj názor je ten, že jelikož na letošním MČR nehraje česká jednička Kristína Ludíková, tak může překvapit opravdu kdokoli, tím myslím hlavně hráče a hráčky mladší generace.

Je samozřejmě, že favority budou určitě Martina Benešová, můj brácha Petr, Honza Vondra, Pavel Florián Tomáš Kopřiva, ale jak jsem již zmínila, překvapit může opravdu kdokoli a já věřím, že to můžu být já. Když to vezmu postupně, v mužské dvouhře to může být opravdu zamotané a myslím si, že takoví hráči jako je Lukáš Zevl nebo Petr Jelínek by mohli favority potrápit.

V ženské dvouhře to také nebude úplně jednoznačné, zejména mladší hráčky mohou do děje „promluvit“ a překvapit.

Co se týče mužské čtyřhry, věřím a myslím že zvítězí bratři Kopřivově, kteří si velmi zaslouží vítězství a přeji jim to.

Ve smíšené čtyřhře má velkou šanci pár Skočdopole – Procházková, ale otázka je, zda vůbec nastoupí. Pokud ano, jsem si jistá, že se stanou novými mistry ČR pro rok 2009.

Co bys chtěla vzkázat svým fanouškům, všem divákům a v neposlední řadě i soupeřům?

Všem fanouškům, divákům i mým přátelům bych ráda vzkázala, ať na mě myslí a drží mi palce a ať se na mě přijedou podívat, protože věřím, že se bude na co dívat

Svým soupeřkám vzkazuji jen to, že mám dobrou formu, kondici a sílu a že si hodně věřím!
 


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník