Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 
Pepa a Jarda - my jsme ten spravnej TEAM...

... a za patnáct let, chlapci, vyhrajete Memoriál
Petra Sima.
 

Memoriál Petra Sima


Memoriál Petra Sima, 18. – 20. dubna 2008, Liberec

Od pořadatelů libereckého turnaje, tradičně závěrečného celostátního turnaje sezóny, jsem dostal za úkol napsat pěkný článek a pochválit organizaci. Nevím, jak splním první podmínku, ale o dobré organizaci bych napsal i tak. Na osmi kurtech ve dvou halách měl turnaj spád a tempo a v neděli po jedenácté hodině už se vyhlašovali nejlepší hráči turnaje.  

Ve dvouhře mužů byl věkový průměr čtvrtfinalistů kolem dvaceti let – a to jej ještě výrazně zvyšoval René Neděla (ročník 1980). René se dravého mládí nezalekl a svým typickým stylem „každá výměna třicetkrát přes síť a je jen otázka času, kdy mladým zčernají oči“ porazil ve čtvrtfinále Jana Vitveru (21:6 a 23:21), v semifinále Ondřeje Kopřivu (21:14 a 21:12) a ve finále nejmladšího hráče na turnaji, šestnáctiletého (sic!) Milana Ludíka (21:15 a 21:12). 

Stejnou disciplínu žen podobně suverénně jako René (bez ztráty setu a vesměs i s velkým náskokem v jednotlivých setech) i v podobném stylu (dlouhé výměny zkracují soupeři dech) ovládla Dominika Koukalová. Ve finále přehrála už velmi unavenou Elišku Maixnerovou 21:10 a 21:10. Pro Elišku bylo „finále“ už v semifinále, v generálce na možné vyvrcholení Mistrovství republiky do 19 let, které příští týden uspořádá Motorlet Praha, udolala v 21:18, 12:21 a 21:19 Adélu Molnáriovou. 

Čtyřhru mužů poznamenala neúčast prvního nasazeného páru Jakub Bitman – Pavel Drančák. S těmi jsme – Josef Rubáš a Jaroslav Sobota – měli hrát ve čtvrtfinále a kdo ví, zda bychom i dále pokračovali v cestě turnajovým pavoukem. Ale hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere – při stávající konstelaci deblových hvězd jsme si chtěli cestu turnajem co nejvíce prodloužit. Cesta nakonec byla nejdelší možná, došli jsme až do finále a tam zvítězili. Pokud byl Milan Ludík coby nejmladší účastník turnaje ve finále, potom ve čtyřhře mužů byla dvojice Pavel Kubiš – Ondřej Lubas dvojicí nejstarší a přesto se i oni dostali až do posledního zápasu turnaje, kde nám podlehli 14:21 a 21:23. 

Ve čtyřhře žen se opakovalo finálové složení z Velké Ceny Prahy. Obsazením a nakonec i výsledkem. Znovu zvítězil pár Hana Kollarová – Štěpánka Vazačová nad Petrou Hofmanovou a Šárkou Křížkovou. O všem de facto rozhodla koncovka prvního setu, kde za stavu 22:22 Petra se Šárkou dvakrát za sebou útočily do autu a tím se sami „vyoutovaly“.

Hana se Štěpánkou si potom ve druhé polovině druhého setu kontrolovaly náskok několika bodů a vítězstvím korunovaly svůj dobrý výkon na turnaji – 24:22 a 21:15.   

Hana Kollarová slavila deblový doubl. Spolu s Pavlem Drančákem zvítězila i ve smíšené čtyřhře, když v prvních dvou kolech si ještě „seřizovali mířidla“ – Petra Hoška s Martinou Hobzikovou a Jana Štiku s Dianou Stádníkovou porazili shodně až na tři sety – ale od čtvrtfinále už mířili přesně. Ve finále přehráli jinou pražskou dvojici Marek Teller – Miroslava Vašková 21:14 a 21:11.  

Dvouhra mužů

1. René Neděla, 2. Milan Ludík, 3. – 4. Petr Jelínek, Ondřej Kopřiva 
 

Dvouhra ženy

1. Dominika Koukalová, 2. Eliška Maixnerová, 3. – 4. Pavla Janošová, Adéla Molnáriová 
 

Čtyřhra mužů

1. Josef Rubáš, Jaroslav Sobota, 2. Pavel Kubiš, Ondřej Lubas, 3. – 4. René Neděla, Zdeněk Gonda a Petr Hošek, Marek Teller 
 

Čtyřhra žen

1. Hana Kollarová, Štěpánka Vazačová, 2. Petra Hofmanová, Šárka Křížková, 3. – 4. Pavla Janošová, Miroslava Vašková a Eliška Maixnerová, Adela Molnáriová 
 

Smíšená čtyřhra

1. Pavel Drančák jun., Hana Kollarová, 2. Marek Teller, Miroslava Vašková, 3. – 4.  Jaroslav Sobota, Markéta Kozová a Ondřej Kopřiva, Ivana Sahánková

  Kompletní výsledky ke stažení
 

Pepa Rubáš
 

Přečtěte si další články

 
 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník