logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Milan Ludík a jeho příprava dnes v pořadu Branky, body, vteřiny na ČT1 a ČT24!

Kamery České televize navštívily českou žebříčkovou jedničku Milana Ludíka a zachytily, jak se bronzový medailista z letošního MČR fyzicky připravuje v době, kdy stále není možné trénovat v badmintonových halách. Sledujte ve čtvrtek od 19:50 na ČT1 a ČT24!

"Za pět let mě uvidíte mezi nejlepšími hráčkami Evropy," říká Tereza Švábíková pro Badminton Europe

Na webu Badminton Europe je v posledních dnech přáno Čechům. Po Tomáši Švejdovi si můžeme přečíst článek o Tereze Švábíkové, české ženské jedničce a aktuálně 128. hráčce světa.

Tomáš Švejda pro Badminton Europe: "Mojí inspirací jsou Indonésané Sukamuljo a Setiawan"

V polovině března oslavil Tomáš Švejda osmnáctiny, před dvěma a půl měsíci druhý titul na MČR ve čtyřhře spolu s Jaromírem Janáčkem. Nyní během nouzového stavu Švejda promluvil pro web Badminton Europe.

BWF kvůli pandemii zrušila či odložila další turnaje v květnu, červnu a červenci

Světová badmintonová federace BWF v pondělí zveřejnila seznam dalších turnajů, které se kvůli pandemii neuskuteční nebo budou odloženy na neurčito. Lze očekávat, že seznam se v nejbližších týdnech dále rozšíří.

Turnaje, které BWF ve shodě s pořadateli a kontinentálními konfederacemi zrušila či odložila:

Domácí výzvy s českými reprezentanty: dokážete postavit míček na rám rakety?

Badminton doma nemusí být nuda. Čas mimo halu si můžete zpestřit aktivitami – výzvami, které pro vás připravili trenéři z iniciativy Rosteme společně ve spolupráci s českými reprezentanty. Jak se popasujete s prvními pěti výzvami?

Výzva č. 1: Ondřej Král a jeho uvolněné držení rakety v prstech

Speciální edice newsletteru BWF "Ready to Play" shrnuje základní informace k pandemii ve světě badmintonu

Shrnutí základních informací k aktuální situaci ve světě badmintonu a k odkladu olympijských her v Tokiu přináší speciální číslo newsletteru BWF s názvem Ready to Play, Special COVID-19 Edition.

Newsletter slouží jako rozcestník ke všemu, co v současné době víme.

Kdo vlastně pojede na olympiádu 2021? Ve hře je zamrazení žebříčku

Ihned po úterním oznámení o odkladu olympiády v Tokiu vyvstala pro badmintonisty zásadní otázka: kdo tedy na Hry příští rok pojede?
 
Rok trvající olympijská kvalifikace měla skončit 26. dubna 2020 a o účastnících měl rozhodnout světový žebříček z 30. dubna. Na základě čeho se ale olympionici vyberou nyní?
 
Už několik týdnů se nehraje většina turnajů, a hráči tak nemají šanci kvalifikaci dokončit.

Do Tokia se letos badmintonisté nepodívají, olympijské hry byly odloženy

Poprvé za 124 let dlouhou historii novodobých olympijských her se tato největší sportovní akce planety neuskuteční v původním termínu.Kvůli pandemii koronaviru a stále zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě se MOV a japonský organizační výbor dohodly na odkladu Her v Tokiu.

Reprezentanti zdraví z karantény! Jak vypadá jejich příprava v nouzových podmínkách?

Jak vypadá příprava českých badmintonových reprezentantů v době, kdy nelze jít do haly a hrát, do posilovny a dřít, na dráhu a běhat?

Nejucelenější přehled získáte při sledování hráčských profilů na sociálních sítích, kde jsou k nalezení fotografie i videa, malá nápověda je ale i na svazovém Instagramu.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading