logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Aktuální informace ČBaS k tréninkovým možnostem

V návaznosti na Usnesení Vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020 č. 453, o přijetí krizového opatření (dále jen "Usnesení"), které zrušilo usnesení vlády ze dne 13. března 2020 č. 208, Český badmintonový svaz informuje o aktuální situaci ohledně tréninkových možností. Níže podané informace nejsou právním výkladem Usnesení, pouze jeho interpretací:

Loučí se Mathias Boe, polovina fenomenální deblové dvojice a nejstarší hráč světové špičky

Veleúspěšná dánská generace pomalu odchází. Nedávno jsme psali o blížícím se konci kariéry Madse Conrada-Petersena, nyní se loučí jeho slavnější deblový spoluhráč Mathias Boe. Nejstarší badmintonista z nejužší špičky za sebou zanechává odkaz ozdobený stříbrem z olympiády i mistrovství světa.

Milan Ludík a jeho příprava dnes v pořadu Branky, body, vteřiny na ČT1 a ČT24!

Kamery České televize navštívily českou žebříčkovou jedničku Milana Ludíka a zachytily, jak se bronzový medailista z letošního MČR fyzicky připravuje v době, kdy stále není možné trénovat v badmintonových halách. Sledujte ve čtvrtek od 19:50 na ČT1 a ČT24!

Ambasadory kampaně "i am badminton" jsou nově P. V. Sindhu či para-badmintonový šampión Jack Shephard

"Jsem čistý. Jsem poctivý. Jsem badminton." Pod tímto heslem běží již několik let kampaň BWF, jejímž smyslem je komunikovat zejména směrem k mladým hráčům principy čestného sportování. Ode dneška má kampaň nové tváře.

"Za pět let mě uvidíte mezi nejlepšími hráčkami Evropy," říká Tereza Švábíková pro Badminton Europe

Na webu Badminton Europe je v posledních dnech přáno Čechům. Po Tomáši Švejdovi si můžeme přečíst článek o Tereze Švábíkové, české ženské jedničce a aktuálně 128. hráčce světa.

Tomáš Švejda pro Badminton Europe: "Mojí inspirací jsou Indonésané Sukamuljo a Setiawan"

V polovině března oslavil Tomáš Švejda osmnáctiny, před dvěma a půl měsíci druhý titul na MČR ve čtyřhře spolu s Jaromírem Janáčkem. Nyní během nouzového stavu Švejda promluvil pro web Badminton Europe.

"Byl jsem jím posedlý." Lee Chong Wei během karantény promluvil o rivalitě s Lin Danem

Na ty zápasy nejde zapomenout: Lin Dan vs. Lee Chong Wei. Čínská superstar proti národnímu hrdinovi Malajsie ve finále největších turnajů planety. Zatímco Lin stále zůstává "ve hře" jako nebezpečný veterán, Lee si už několik měsíců užívá badmintonového důchodu. Během něj zavzpomínal na rivala, který mu kdysi nedával spát.

Upřesňující informace ČBaS o přeložení turnajů a odložení školení trenérů

Český badmintonový svaz v návaznosti na rozhodnutí vydané dne 1. dubna 2020 a v reakci na usnesení Vlády České republiky a navazující opatření dále informuje:

O přeložení turnajů:

MČR veteránů 2020 přeloženo na 19. – 20. 9. 2020 (pořadatel zůstává Super Stars Most)

S rozhodčí Michaelou Bencovou o turnajích na úsvitu pandemie, olympiádě, rouškách i české nekázni

Rušení či odkládání badmintonových turnajů dolehlo kromě hráčů i na rozhodčí. Na situaci a náladu v komunitě jsme se zeptali uznávané mezinárodní sudí Michaely Bencové, jež ještě na umpiru zažila ranou fázi pandemie a v té pozdější musela zcela zásadně překopat i svůj pracovní a osobní život. 

Během Charitativního společenského večera pro Solibad se na dobré účely vybralo 20 000 korun

V současné době, kdy milých zpráv není příliš, vám přinášíme krátké ohlédnutí za dobročinnou badmintonovou událostí. Během Charitativního společenského večera pro Solibad konaného poslední únorový den se vybrala krásná částka 20 000 Kč!

Pořadatelské duo Martina Maixnerová a Milada Nováková úspěšně navazují na tradici pořádání "plesu badmintonistů" spojeného s charitativními účely. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy se akce zúčastnilo téměř šedesát hostů.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading